ARAÇ İHTİYATİ TEDBİR SORGULAMA
Araçlar kişilerin üzerine kayıtlı bir mal olarak görüldüğü için çeşitli borç durumlarında araçlar üzerinden tasarruf sağlanabilir. Araçların borçları nedeniyle dahi araçların alınması,  araçlara ihtiyati tedbir konulabilir. Araçların bu tür durumları hakkında bilgi alınması için emniyete başvuru yapılabileceği gibi online sorgulamalar ile de ihtiyati tedbir kararları konusunda bilgi alınabilir.

Araçlar için araç ihtiyati tedbir sorgulama yapılmasında e devlet araç sorgulama hizmeti kullanılmalıdır. Bu site aracılığı ile araçların güncel durumu hakkında bilgi alınabileceği gibi kişiler çalıntı durumunu dahi bu sayede öğrenebilir.

Araçlar için yapılacak sorgulamalarda ilk olarak e devlet sitesine giriş yapılmalıdır. E devlet sitesine giriş yapıldığında açılış ekranı şöyledir;

edevlet

Bu ekran üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi için üyelik girişi zorunlu tutulmuştur. Bu nedenle kişiler e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapmalıdır. Giriş ekranı ise şöyledir;

giris

Giriş sonrasında ise kişileri araç ihtiyati tedbir sorgulama gibi araç sorgulama yapmak için sistemde araç sorgulama adı ile yayınlanan hizmetten yararlanmalıdır. Bu hizmetlerde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına yine işler çok daha kolay bir şekilde sunulmakta ve sadece plaka bilgisi yeterli olmaktadır. Bu açıdan plaka girildikten sonra yayınlanan sonuçlar incelenebilir.

arac

Yapılacak araç sorgulama işlemler ücretsiz olduğu gibi birden fazla araç için de arka arkaya plakalar üzerinden sorgulama yapılabilir. Kişilerin bilgi alabileceği sistemde tüm kayıtlar resmi olduğundan dolayı kişiler resmi kayıtlar üzerinden araştırma yapmaktadır. Araçlar için yapılabilen sorgulamalardan sadece birisi olan e devlet araç sorgulama hizmetinde araçların resmi durumu görülürken, araç sorgulama ile diğer hizmetlerden de yararlanarak araçların diğer konulardaki bilgilerini görebilirsiniz.

ARAÇ SORGULAMA İÇİN: TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*