ARAÇ ESKİ PLAKA SORGULAMA
Araçların özellikle kaza bilgilerinin tümünün incelenmesi için plaka geçmişi öğrenilmek istemektedir. Araçların el değiştirmesinin ardından plaka değişikliği yapıldığından dolayı yenilenen plakada aracın eski kazaları görülmeyebilmektedir. Bu nedenle de kişiler araç eski plaka sorgulama gibi hizmetler ile bilgi almak istemektedir. Online olarak araç eski plaka sorgulama şeklinde bir hizmet bulunmadığından dolayı kişilerin hasar kaydı sorgulama işlemlerinde alternatif yöntemleri kullanması gerekmektedir. Araç eski plaka sorgulama yerine, araçların kaza yapıp yapmadığı hasar kaydı sorgulama ile öğrenilebilir.

Fakat yeni plaka yerine aracın kullanımda olduğu tüm süre boyunca geçerli olan araç şase numarası kullanılmalıdır. Araç eski plaka sorgulama yerine şase numarası üzerinden yapılacak hasra sorgulama sonrasında araçların tüm kazalarına erişim sağlanabilecektir. Bu açıdan araçların özellikle hasra durumu hakkında bilgi almak isteyen kişilerin belirtilen adımları takip etmesi gerekmektedir.

plaka2

Şase numarası ile yapılacak sorgulamalar sadece hasra kaydı ile sınırlı değildir. Bu açıdan farklı durumlar için de şase numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. Şase numarası üzerinden sorgulama yapılabilmesi sayesinde kişilerin eski plakaya ihtiyacı da kalmamaktadır. Bu bakımdan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanarak sizler de araçlar için çeşitli konularda bilgi alabilirsiniz.

Kişilerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığı ile yapacağı işlemlerde 5 TL işlem ücreti alınmaktadır. Bu nedenle araç hakkında alınacak her bir bilgi için 5 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. Yapılacak SMS işlemleri ile birlikte istenilen bilgilere ulaşılırken, kişiler resmi bilgileri öğrenecektir. İlgili kurumların kayıtları üzerinden hazırlanan raporalar sayesinde araçlar hakkında öğrenilmesi gereken tüm detaylar öğrenilirken, bu konuda herhangi bir sorun yaşanması da söz konusu değildir. Araçların var olan tüm kayıtları kişilere SMS olarak gönderilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*