ARAÇ DETAYLI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?
Arabanıza yerleşmiş olan kirler, lekeler, gözle görünen ya da görünmeyen mikroorganizmalar temizlikle yok edilmektedir. Araç içlerinde farklı türden yüzeyler bulunmaktadır. Bu yüzden standart bir temizleme materyali kullanmak yanlıştır. Bu konunun uzmanları, detaylı iç temizlik esnasında farklı türden temizlik materyallerini ilgili yüzeylere göre hassas bir şekilde uygulamaktadır. Üretici kişiler bu uygulamanın yılda en az bir kez gerçekleşmesini önermektedir. Bu işlem, arabanın bakımı ve temizliği için çok önemlidir. Arabamızın iç bölümlerinde gözle fark edilemeyen birçok mikroorganizma, kir ve leke vardır. Bu temizlik her şeyden önce zararlı güneş ışınlarının meydana getirdiği solmaları ve çatlamaları engeller. Aracınızın iç bölümünde neler olduğunu bir düşünün, bu temizliğin ne denli önemli olduğunu hemen fark edeceksiniz.

Tavan ve taban bölümleri, koltuk kısmı, kalorifere ait ızgaralar, bagaj bölümü, torpido bölümleri ve sayamadığımız birçok bölüme sahiptir. Bu bölümlerin her birinde fark edilemeyen birçok leke, kir ya da mikroorganizma söz konusudur. Kışın ya da yazın her mevsimde arabanızın içi, belli bir zamandan sonra tehlike saçmaya başlamaktadır. Onları dezenfekte etmek durumunda olduğunuzu, kendi sağlığınız açısından unutmamalısınız. Öte yandan araçta bir de sigara içiliyorsa bu durum daha da vahim hale getirmektedir. Mikropların, bakterilerin , insan sağlığına ne tür zararlar verdiği bilinmektedir. Bu açıdan son derece dikkatli davranmak zorundasınız.

Detaylı iç temizlik işlemi dört beş saat sürebilmektedir. Bu temizliği yaptıktan sonra yaklaşık bir sene yeni bir detaylı iç temizlik yapmanıza gerek yoktur. Aracınızın ilk günkü gibi tertemiz ve sağlıklı bir atmosfere bürünmesini istiyorsanız bu önemli ve özel uygulamayı es geçmeyin. Böylece temiz ve daha güzel bir otomobile sahip olabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*