ARAÇ DEĞER LİSTESİ SORGULAMA
Araçların değeri, kasko bedeline göre belirlenmektedir. Bu bakımdan kişiler araç kasko değeri sorgulama yaparak aracın değeri öğrenilebilir. Araç değer listesi sorgulama olarak da adlandırılan uygulamadan yararlanacak kişiler araçların güncel değerlerini öğrenebilecektir. Bu bakımdan kolay bir şekilde sizler de kendi aracınız için bilgi sağlayabilirsiniz.

Araç değer listesi sorgulama için Türkiye Sigortalar Birliği resmi internet sitesi kullanılmalıdır. Siteye giriş yapmak için direk aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı aracılığı ile kişiler siteye giriş yaptıktan sonra ekranda bir form açılacaktır. Ekranın görünümü ise şöyledir;

noter

Bu ekranda kişilerin araç değer listesi sorgulama işlemlerinde formu doldurması gerekir. Araç bilgilerine göre doldurulacak form sayesinde kişilerin araçlarının ne kadar bir değeri olduğu belirlenecektir. Böylece resmi olarak tüm sigortalar tarafından kabul edilen bilgiler dâhilinde araçlarını değerini öğrenmek isteyen ya da kasko yaptıracak kişiler ilgili işlemleri yapabilir. Araç değer listesi sorgulama işlemleri için kullanılabilecek başka bir uygulama bulunmamaktadır. Bu nedenle sadece aşağıda bağlantısı verilen uygulama üzerinden araç değer listesi sorgulama yapılması gerekmektedir.

Ücretsiz bir şekilde yapılacak işlemlerde 3 farklı bilgi girişi istenmektedir. Resimde de görüldüğü üzere kişilerin araç değer listesi sorgulama için bilgi girişinin yapılması sonrasında aşağıdaki gibi bir bilgi ekranı açılacaktır.

arac

Örnekte de görüldüğü üzere bilgileri girilen aracın kasko değeri 14 bin olarak hesaplanmıştır. Sizler de araç bilgilerinizi girdikten sonra sistem tarafından değer hesaplaması yapılacaktır. Böylece işlem sonuçlandığında sizler de araçlarınızın değerini öğrenebilirsiniz. Kasko mevzuatı hakkında da bilgi alarak aracınızın sigorta ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz. İşlemler ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulduğundan dolayı istenildiği zaman bu hesaplama işlemleri yapılarak, araç değeri öğrenilebilir.

ARAÇ DEĞER LİSTESİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*