ARAÇ DEĞER KAYBI
Araçlar ile yapılan kazalar sonrasında kişiler kolay bir şekilde araçların kazaları ile ilgili bilgi alabilir. Kazaların sorasında araçların değerinde meydana gelen değer kaybı için sigorta firmalarına bir yükümlülük eklenmiş ve araçların kaza sonrasındaki değer kaybı gibi durumlarda yaşanan kaybın alınması amaçlanır. Bu bakımdan kaza yapan kişiler araç değer kaybı için müracaatta bulunarak konuyla ilgili bilgi ve ücret alabilir. Araç değer kaybı sonrasında kişilerin araçlarında meydana gelen değer kaybı tespit edilir ve sonrasında araçların yaşadığı bu kayıp araç sahiplerine sigorta firmaları tarafından ödeme yapılır. Ödemelerde her araç için farklı bir ücret tespit edilir. Bu ücret konusunda kişilerin araçlarının güncel durumu ve kazaya bağlı kriterler göz önünde bulundurulur. Araçlar için yapılan bu hesaplama işlemleri sonrasında tüm araç sahipleri için değer kaybı ödeneceğinden dolayı herhangi bir sorun yaşanmadan kişilerin mağduriyeti giderilir.

arac1

Araçlarda meydana gelen kazalarda araçların değeri düşerek satış gibi durumlarda bu konuda kişilerin diğer kazasız araçlara göre çok daha düşük fiyattan aracı satması gerekir. Bu tür durumların yaşanmasında kişilerin maddi açıdan aracın sigortalı olmasına rağmen mağduriyet yaşayacak olması devlet tarafından yapılan son düzenleme ile önlenmiştir. Bu bakımdan kişilerin kaza sonrasında sigorta firmalarında müracaatta bulunması yeterli olur. Müracaat ile birlikte herhangi bir sorun yaşanmadan kişilere ödeme sağlanır. Böylece kişiler kaza sonrasındaki durumda maddi açıdan herhangi bir sorun yaşamaz.


1 Comment Posted

  1. Yeni aracıma çarptilar butun evraklar tam bir ş ekilde sigorta sirketine gonderildi reddedildi.Hukuki yonden işlem başlattım.Sigorta ş irketine gu venim kalmadi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*