ARAÇ ÇEKME CEZASI SORGULAMA
Trafikte araç sıkışıklığının önlenmesi, engelli park geçişinin engellenmemesi ve bu şekilde trafiği etkileyen durumlara karşı aracın park edildiği noktanın kuralları ihlal etmesi halinde trafik ekipleri tarafından araç çekilir. Araç çekilerek, belirli otoparklara çekilerek, araç çekme cezası uygulanmaktadır. Aracı çekilen vatandaşların, otoparktan aracını geri alabilmesi için ödemesi gereken bir bedel bulunuyor.

İnternet hizmetlerinin oldukça popüler hale geldiği günümüzde kamu kurumlarının online hizmetlerini kullanarak bu gibi konularda ve işlemlerde önemli kolaylıklardan ve fırsatlardan yararlanılabiliyor. Özellikle de Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen araç çekme uygulaması dolayısıyla araç sahibine verilen araç çekme cezası bedeli online araç çekme cezası sorgulama ile öğrenebilme şansı bulunuyor.

ceza

EGM Araç Çekme Cezası Sorgulama

Aracı çekilen araç sahiplerinin aracını almak için otoparka gittiğinde ödemesi gereken araç çekme bedeli oranında yanında para bulundurmaması durumunda, aracını geri alamaz. Bu yüzden Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşın internetten araç çekme cezası sorgulama ile aracının çekilmesi nedeni ile ödemesi gereken bedeli kolayca öğrenebilmesine yardımcı oluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web portalında yer alan ‘Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama ekranından kolaylıkla araç çekme cezası öğrenilebiliyor. Bu web ekranında araç çekme cezası sorgulama işlemi için;

-İsim
-Soyisim
-T.C. kimlik no
-Doğum yılı
-Güvenlik doğrulaması bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Böylelikle aracın çekilmesinden dolayı uygulanan araç çekme cezasının ne kadar olduğu internetin olduğu her noktadan kolayca öğrenilebiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*