ARAÇ BANDROL BORCU SORGULAMA
Araç sahipleri tarafından ödenmesi gereken motorlu taşıtlar vergisi için kişilerin online olarak işlem yapması mümkündür. Fakat önceki yıllarda online sistemler kullanımda olmadığından dolayı kişiler motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sonrasında ilgili ödemeye dair bandrol alarak bunu araçlarında bulundurmaktaydı. Bu nedenle günümüzde hala eski yıllardan kalan bir kullanım alışkanlığı olarak araç bandrolleri yer almaktadır.

Araç bandrol borcu sorgulama hizmetlerini geliştirilmesi ile birlikte bu konuda kişilerin çevrimiçi olarak vergi durumunu kontrol etmesi ve gerekli hallerde ödeme yapabilmesi sağlanmıştır. Bu açıdan sizler de araç bandrol borcu sorgulama sayesinde vergi konusunda tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz araç bandrol borcu sorgulama işlemleri için Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi kullanılmalıdır. Resmi site aracılığı ile yapılacak araç bandrol borcu sorgulama işlemlerinde sadece güncel dönem değil, geçmişe yönelik de sorgulama yapılarak, bilgi alınabilir.

Araç bandrol borcu sorgulama işlemlerinin yapılması noktasında ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan yararlanması gerekir. Bağlantıya tıkladıktan sonra ekranda yer alan formun doldurulması ile birlikte araç bandrol borcu sorgulama bölümüne geçiş yapılacaktır.  Bağlantı açıldığında ekran şöyle olacaktır;

mtv-sorgulama

Bu ekrandaki formun doldurulması sonrasında ise aşağıdaki gibi bir yeni ekran açılacaktır. Bu ekrandan yapılacak seçimler ile birlikte vergi durumu kontrol edilebilecektir. Ekranda yer alan motorlu taşıtlar vergisi bölümünün kullanılması yeterli olacak ve kolay bir şekilde ilgili ekran üzerinden işlemler takip edilebilecektir.

vergi sorgulama sonuc

Yapılacak sorgulamalar sonrasında kişiler kolay bir şekilde vergilerini sorgulayabilir ve aynı zamanda ödeme yapabilir. Yapılacak ödemelerde kredi kartı kullanması gerektiği için bu konuda kredi kartı ödeme yapabilecek kişilerin ödeme hizmetini kullanması gerekir. Aksi halde herhangi bir şekilde ödeme yapılması mümkün olmayacaktır.

ARAÇ BANDROL BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


4 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*