ARABA CAM FİLMİ CEZASI
Pek çok araba kullanıcısı ve hatta tutkunu için aracın camına siyah film yapıştırılması oldukça önemli bir uygulama olarak görülüyor. Özellikle de aracın içinin görüşünün dışarıdan kısıtlanmasını sağlayan siyah filmler görsellikleri araba tutkunları için vazgeçilemez araç aksesuarlarından birisi olarak öne çıkıyor.

Ancak çok uzun yıllardan beri süren ve pek çok kişi içinde maddi yaptırımlara yol açan araba cam filmi cezası olup, olmadığı konusudur. Günümüzde pek çok araba cam filmi cezası bulunduğu yönünde görüş bildiriyor olsa da bazı kişilerde böyle bir cezanın söz konusu olmadığını belirtiyor. Aslında dönem dönem gündeme gelen haberler ile araba cam filmi cezası tartışmasının fitili tekrar ateşleniyor.

Araba Cam Filmi Cezası Var mı?

Arabaların camlarına takılan araba cam filmleriyle birlikte araçların çok daha kişisel ve çok daha etkileyici bir görünüme kavuşturulabilmesi sağlanabiliyor ki bu durumda günümüzde pek çok araba kullanıcısının bir numaralı tercihi olarak ön plana çıkmasına yol açıyor. Ancak bu durum araba cam filmi cezası var mı sorusunu gündeme getiriyor.

1

Geçtiğimi yılın son aylarında bir bayan sürücü trafik denetlemeleri sırasında araca cam filmi bulunması gerekçesiyle kendisine yazılan trafik cezasının iptali için yaptığı mahkeme başvurunda haklı görüldü ve araba cam filmi cezası iptal edildi. Bunun yasada bulunan cam filmleri ile ilgili bir boşluk olduğu dile getiriliyor ve ilgili maddenin araba cam filminin yasaklanmamasının önünü açıyor. Ancak yine trafik denetlemeleri sırasında trafik ekipleri ile bu konuda araç sürücülerinin fazlasıyla münakaşa edeceği tartışılmaz bir gerçek.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*