ADIMA KAYITLI ARAÇ SORGULAMA
Kişilerin üzerine kayıtlı araçlar hakkında bilgi alması için adıma kayıtlı araç sorgulama yapması gerekmektedir. Adıma kayıtlı araç sorgulama işlemlerinde kişilerin e devlet üzerinden hizmet alması gerekirken, kişilerin kendi T.C. kimlik numarası üzerine kayıtlı olan araçlar görüntülenmektedir. Bu nedenle kişilerin adıma kayıtlı araç sorgulama yapması için e devlet için kendi üyeliğini kullanması gerekmektedir adıma kayıtlı araç sorgulama yaptıktan sonra araçlar hakkında alınabilecek bilgiler şöyledir; araç plakası, aracın cinsi, aracın markası, aracın modeli, tescil belge seri numarası ve aracın hak mahrumiyeti. Belirtilen bilgilere adıma kayıtlı araç sorgulama yaparak erişim sağlanabilir. Kişiler bu konuda online olarak bilgi alabildiği için sadece e devlet sistemini kullanılması yeterli olmaktadır. Sizler de sunulan imkanlardan yararlanabilir ve kolay bir şekilde araçlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler üstelik sadece adıma kayıtlı araç sorgulaması ile sınırlı değildir. Belirtilen hizmet dışında kişiler kurum tarafından sunulan diğer hizmetlerden de yararlanabilir.

Adıma Kayıtlı Araç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

A adıma kayıtlı araç sorgulama işlemlerini yapacak kişiler ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanarak e devlete giriş yapmalıdır. E devlet girişi sonrasında ise ekrandaki hizmete erişim sağlanması için ilk olarak üyelik girişinin yapılması gerekmektedir. Üyelik girişi için üyelik bilgilerinin girilmesi yeterli olurken, eğer üyelik bulunmuyorsa kişilerin üye olması gerekecektir. Üye olduktan sonra ise kişiler aynı şekilde ye giriş yapabilir.

Adıma kayıtlı araç sorgulama sayfasının görünümü aşağıdaki gibidir.

Arac

Adıma kayıtlı araç sorgulama için üyelik girişi yaptıktan sonra ise aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Bu bakımdan üyelik girişi sonrasında direk bilgi ekranı açılacaktır.

sonuc

ADIMA KAYITLI ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*