2016 ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI FİYATLARI VE HABERLERİ 
2016 yılı içerisinde uygulanan zorunlu trafik sigortası fiyatları çok yüksek olduğu için kişilerin zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ciddi bir tepkisi olmuştur. Bu konuda sigorta firmaları ile masaya oturan fakat bugüne kadar herhangi bir sonuç alamayan hükümet, yeni formüller üzerinde dururken, yapılan son görüşmelerde fiyatlarda sadece yüzde 20’lik bir oranda indirim yapılabileceği belirtilerek, zorunlu trafik sigortası fiyatlarının yine de yüksek olacağı belirtilmişti.

2016 zorunlu trafik sigortası fiyatları açısından bu kadar sorunlu bir dönemin yaşanması nedeniyle pek çok araç sahibi aracı için zorunlu trafik sigortası yaptırmak istemezken, bu durum da ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Zorunlu trafik sigortası yaptırılmadığı durumlarda araçların trafiğe çıkması yasak olduğu gibi bu tür araçların tespit edilmesi halinde trafikten çekilmesi zorunludur. Bu nedenle kişilerin dikkat etmesi ve süresi bitmeden evvel zorunlu trafik sigortasını yaptırması gerekmektedir. Aynı zamanda kişilerin kaza yapması halinde de zorunlu trafik sigortası zararı karşılamadığı için bu konuda da avantaj sağlanmaktadır.

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının yüksek olmasına karşın bu nedenlerden dolayı yaptırılması hem gerekli hem de zorunludur. Sizler de konuyla ilgili bir sigorta firmasına müracaat edebilir ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınız gibi ceza ödemeniz de gerekmez. Zorunlu trafik sigortası fiyatları konusunda ise farklı firmalardan fiyata almanız avantaj sağlayacak ve en uygun teklife göre sigorta yaptırmanız mümkün olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*